| Tanase12 a întrebat:

Salutare,am un telefon luat la abonament si l-am scapat pe jos si evident ca s-a spart ecranul,abonamentul este facut la Vodafone, stie cineva daca merge sa il duc in garantie sa imi inlocuiasca ecranul?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ecranul spart nu este defect din fabricatie, deci nu-i acoperit de garantie.
Doar daca tu ai cumparat asigurare separata, ca in caz de lovit, scapat, spart sau furat, sa-ti fie schimbat sau inlocuit.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Garantia nu se acorda defectelor provocate de proprietar, in cazul tau tu ai scapat telefonul pe jos si l ai stricat, il puteai repara gratuit in baza garantiei doar daca telefonul era defect din fabrică, dar in cazul de față tu l ai stricat tu plătesti, si il poti repara oriunde cu bani nu doar la Vodafone.

| doctorandus a răspuns:

D-aia eu cumpăr doar Nokia: arată bine (nu ca un tanc blindat) și poți să le scapi jos de n-șpe ori.

Acum am un Nokia 9 Pureview, are spatele de sticlă și alunecă în draci când îl pui pe ceva. Dar n-are nicio zgârietură.

| Simpatic a răspuns:

Il poti duce la garantie sa iti schimbe displayul dar o sa fie contracost deci nu pe gratis, caci scapatul lui nu intra in garantie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Ai mai multe detalii pe contract. oricum cei de la Vodafon iti vor spune exact ce e de facut. Nu e 100% ca iti vor repara telefonul. dar ai sanse destul de mare.

| aAlexB a răspuns:

Nu, daca l-ai spart nu poti. doar daca ai alte probleme...