| Angelescu1 a întrebat:

Am un telefon Nokia Lumia 625 cu sistem de operare Windows Phone 8.1. Eu stau mare parte din timp pe facebook si am descărcat aplicatia Facebook însă nu primesc noutati ca pe android sau ca pe calculator. Când intreu pe facebook cu Internet Explorer atunci primesc toate noutatile. Întrebarea mea este următoarea: Voi cum intrări pe facebook de pe un telefon Windows Phone? Ce aplicatie folositi? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CosmynAdryan a răspuns:

Salutare si eu folosesc acest sistem de operare eu utilizez aplicati Fecebook creata de cei de la MICROSOFT, de obicei imi apar in bara notificarile cele mai importante gen cereri de prietenie comentarii la poze, etichete, confirmari la cereri etc... daca nu trebuie sa urmezi acesti pasi:
1. Intri pe facebook mai jos de casuta de Messenger iti apar 3 liniute orizontale dai click si mergi la SETARI
2.La SETARI o sa iti apara "NOTIFICARI" dai click acolo
3. Te intreaba ce notificari sa primesti tu ar trebui sa dai click pe TOAST-URI SI DALE LIVE
4.Iti apar mai multe feluri de notificari tu ar trebui sa faci click pe toate, dupa vei da pe ACCEPTARE pentru a salva searile.
Daca ai mai facut asta, nu mai poti face nimic, nu uita ca aplicatia nu este dezvoltata de Facebook ci de Microsoft si oricum aplicatia fiind inferioara aplicatie Facebook de pe Android si mai ales IOS. Sper ca am ajutat! Funda te rog?

2 răspunsuri:
| Angelescu1 explică:

Asta am facut si eu, dar ma refeream la noutati de genul: X a adăugat o fotografie noua sau Y si-a actualizat statusul. Tot ce vad pe facebook sunt numai postări ale paginilor apreciate si numai lucruri din astea naspa. Nu îmi arata activitatea prietenilor doar foarte putin.

| CosmynAdryan a răspuns (pentru Angelescu1):

Da asta e imposibil nu se poate deoarece aplicatia este inferioara, dar va trebui sa ne multumim cu ea! happy