| nashu40 a întrebat:

Salutare!
Am un telefon Samsung A20E si are functia predictibilitate activata. Adica in momentul cand scriu mesaje obisnuite sau altceva, daca nu sunt atent imi baga din oficiu alte cuvinte. Am gasit acea functie dar se refera la altceva, adica la completarea automata a adreselor si parolelor pe internet, etc.
Eu vreau sa scap de acea functie de la scris. Stie cineva cum se face?
Multumesc anticipat si o zi buna tuturor!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți intra în setări la "metode de introducere text" sau "setări regionale și text" sau ceva asemănător și cauti acolo "tastaturi si metode de introducere". Pe acolo trebuie să fie "Tastatura Samsung" și dai pe ea. Acolo o să-ți apară un meniu cu mai multe setări ale tastaturii, iar tu trebuie să selectezi ceva cu "text predictiv". După ce ai făcut asta, pur și simplu debifezi opțiunea și ai terminat.

Dacă nu reușești să spui.

| nashu40 explică (pentru anonim_4396):

Gata, am gasit, multumesc mult!

| anonim_4396 a răspuns (pentru nashu40):

Cu multă plăcere big grin

| GulubuntzBudulush a răspuns (pentru anonim_4396):

Care este cea mai ieftină tipografie din România, care să tipărească cărți de o calitate fizică bună și să aibă și comandă online? Fundă.