| Katochikata_Kuteki_1995 a întrebat:

Salutare, am un telefon Samsung A5 2016 si am uitat modelul de deblocare de la el, dar pot sa il deblochez cu amprenta. Ce as putea face sa dezactivez modelul sau sa il schimb?

Răspuns Câştigător
| Emanulusa a răspuns:

Revii la setările din fabrica... simplu

| Katochikata_Kuteki_1995 explică (pentru Emanulusa):

Imi trebuie modelul sa revin din setari

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Katochikata_Kuteki_1995):

Acum ce sa zic i-ai dat deja funda degeaba cand puteai sa mai astepti putin.
Deci ca sa scapi de parola la un Samsung ai 2 metode
1. (vei pierde tot de pe tel) Inchizi telefonul, dupa ce s-a inchis apesi "Power+ Home_ Volume +" in acelasi timp si intri in recovery de unde dai Wipe (Grad de dificultate USOR)
2.Iti iei TWRP (Custom Recovery) dupa care intri la File Manager->/data/system si apesi pe locksettings.db moment in care se va deschide o fereastra cu actiuni, de unde vei alege "DELETE" Dupa repornesti telefonul si el PUR SI SIMPLU nu va mai avea parola

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Poți încerca folosind Google find my Phone dar pentru asta trebui să-ți știi adresa de google de pe telefon. Dacă n-o știi atunci nu ai de ales va trebui să-l resetezi.

| teo530 a răspuns:

Dacă nu ai încercat mai mult de 5 ori, îţi apare jos sau într-un colţ "am uitat parola", dai pe ea şi deblochezi cu contul google. Dacă nu resetat sau numai cu amprentă. Altă dată ar fi bine să-ţi notezi codul/parola/modelul pe o foaie şi s-o pui bine.

| Anonimaaaxgar a răspuns:

Eu zic să resetezi telefonul

| Christian_Kuttesch_2000 a răspuns:

Caută pe YouTube cum sa resetezi telefonul din fabrica dacă ai uitat parola acolo îți arată cum