| shoBy1 a întrebat:

Salutare am un telefon Sony Xperia U, si din greseala i-am spart ecranul de protectie, asta insemnand ca nu sa afectat touchscreen-ul si nimic altceva, este la aceeasi claritate si nu are urme negre pe ecran sau etc. doar ecranul de de-asupra. stie careva de unde pot cumpara sau are cineva? va rog.:-s

3 răspunsuri:
| xDr0gs a răspuns:

Se numeste folie de protectie.Du-te la o reprezentanta Vodafone, Orange, cosmote.Si intreaba de folie de protectie pentru telefonul tau.Trebuie sa aiba.

| shoBy1 explică (pentru xDr0gs):

Nu e folie, nu se da jos si se pune cand vreau eu. e prinsa acolo foarte bine cred ca si in suruburi. si este vizibil crapat, nu ma ajuta cu nimic sa i pun o folie pe deasupra.

| xDr0gs a răspuns:

Du-te cu el la un service de telefoane si o sa ti-o schimbe ei.