| SerbanSnake a întrebat:

Am urmatoarea dilema in legatura cu garantiile la telefoanele mobile. Am achizitionat al 2-lea telefon Samsung, la care am primit garantie la Samsung si nu la furnizorul de la care am luat. Întrebarea mea este, garantia se ofera doar la brand-ul din care face parte telefonul, chiar daca il cumperi de la o alta firma?

1 răspuns:
| anamaria12345655anamaria a răspuns:

Daca in cutia telefonului avea garantia, furnizorul de la care l-ai cumparat, in momentul in care la telefon apar defectiuni in decurs de pana la 2 ani, il dai acestuia, iar el il trimite la un srvice al firmei telefonului. =)