| HadesSs a întrebat:

Salutare, are idee cineva daca se poate rezilia un contract de la Telekom inainte de termen, adica 2 ani? M-am pricopsit cu ei si serviciile sunt praf...

5 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Da, dar platesti taxa de reziliere si oricum dureaza vreo 30 de zile.
Daca nu ma insel trebuie sa platesti 50% din valoarea contractuala ramasa de platit.

| HadesSs explică (pentru sofisis):

Asta ma interesa si pe mine daca trebuie platit ceva...

| HadesSs explică:

Asta e, se pare ca o sa astept pana la terminarea lui.

| DeeaCarmen a răspuns:

Eu pot sa spun de o situatie diferita, eu am plecat de la Vodafone.
Mai aveam jumatate de an, nu imi placea abonamentul si m-am dus la Orange si mi-au facut o oferta mult mai buna. Am semnat cu ei ei s-au ocupat sa le trimita cererea ca nu mai am abonament la Vodafone.
Vodafone mi-a trimis 2 mesaje ca o sa imi vina suma pe cele 6 luni in ultima factura, dar ghici ce, nu mi-a mai venit nici o factura.
Ideea este ca exista o lege si o anexa in care ei nu pot sa te tina tot termenul abonamentului.

https://www.avocatnet.ro/......C4%83.html