| sabinn21 a întrebat:

Salutare, as vrea sa fac un abonament pentru un s6 edge plus de la Vodafone. este primul meu abonament si nu stiu prea multe am ales smart 8\7.74 €lunar. asta cat inseamna ca voi da? va rog spuneti-mi cat mai multe daca stiti

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru abonamentul SMART 8 dai 7, 74 €/lună + TVA de 20 %!
În total : 35.08 lei + TVA 7.02 lei = 42.10 lei/RON!
http://www.cursbnr.ro/convertor-valutar

Deci, lunar, timp de 2 ani ( 24 de luni ) vei plăti cel puţin 42.10 lei/RON.
În plus, telefonul respectiv te costă 714, 00 € ( modelul cu memorie internă de 32 GB ) sau 804, 00 € ( modelul cu memorie internă de 64 GB ) :
https://www.vodafone.ro/shop/telefoane/samsung-galaxy-s6-edge-plus

https://www.vodafone.ro/......64gb-negru

Toate cele bune!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai sa dai echivalentul a 7. 74euro la cursul valutar al zilei in care faci plata

| darrio2007 a răspuns:

Fir-ar ea de gramatica.In jur de 40 de lei lunar.La ce ai ales.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am red 13 si platesc in jur de 60 lei lunar. Acum nu mai achit vreo 4 luni pentru ca imi trage din garantia platita la abonare. Nu cred ca iti va da tie un smartphone atat de scump la un abonament atat de ieftin. Un astfel de tel se da cu abonament RED 25 + avans sau garantie platita la abonare.

sigur o sa iti ceara un avans, o garantie. Nu cred ca va fi mica tinand cont ca e tel scump. Eu la un Samsung Galaxy Core Prime cu un abonament RED 13 am platit o garantie de 269 lei, tel fiind gratis. Daca in urmatoarele 6 luni esti la zi cu plata abonamentului, primesti banii inapoi ( cash, in reprezentanta ). La 3 luni de la abonare m-au sunat si mi-au recomandat sa achit urmatoarele 4 luni de abonament din garantia aferenta in cont. Am fost de acord, iar acum la factura mea apare - 269 lei.

Sa stii ca eu sunt multumit, nu am avut probleme cu ei, tot ce trebuie sa faci esti sa ai grija cu costul suplimentar.