| Florin_Petrica_1999 a întrebat:

Salutare. As vrea sa imi achizitionez un iphone 7 plus de pe eMAG si nu stiu daca e sa mi-l iau acum sau de black friday, diferenta de pret este considerabila?

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dupa ce-am vazut prin alte tari, Black Friday e o pacaleala: umfla pretul si zice ca-ti da reducere pe pretul umflat.

| RAY a răspuns (pentru doctorandus):

Eu imi duc masina cand am pana la eMAG, de Black Friday, poate mi-a umfla pe gratis

| Frank51 a răspuns:

Daca ti-l iei acum il iei putin mai scump decat normal, cu vreo 2-300 de lei. Daca ti-l iei atunci il iei la pretul lui normal, la cat valoreaza el cu adevarat.

| gelu1970 a răspuns:

Problema nu e prețul ci faptul că ești hotărât să iți cheltui banii pe o castană mare.
Prostia și lipsa de gândire se plătește.

| P3d1a a răspuns:

Iphone 7 plus nu face mai mult de 3000 de lei, la pretul normal, pe eMAG mi se pare ca am vazut peste 3500lei.

Nu exista si nici nu o sa existe reduceri la produse populare gen iPhone, Samsung Galaxy, PlayStation, Xbox etc, astea se vad ca painea calda si fara reduceri, ar fi o pierdere sa le dea la reducere laughing

| PappZsoltAndras a răspuns:

Unii ar spune ca Emag urca preturile cu o saptamana inainte de Black Friday si dupa aceea le scad de Black Friday. Eu asa ceva nu am vazut si nu cred ca Emag ar face asa ceva. Si asa mai sunt cateva saptamani pana la Black Friday, eu zic sa astepti sa vezi daca au este o diferenta. Pentru ca s-ar putea sa reduca mult la telefon si dupa aceea o sa fi trist pentru ca il puteai cumpara mai ieftin. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Florin_Petrica_1999 explică (pentru PappZsoltAndras):

Mersi de sfat?

| PappZsoltAndras a răspuns (pentru Florin_Petrica_1999):

Mai bine asteapta ca oricum nu mai e mult sa nu fi dezamagit daca il cumperi acum si ei de Black Friday reduc pretul.