| Kitt3 a întrebat:

Salutare, as vrea sa-mi cumpar un telefon, si m-am oprit la Lg G2 si Galaxy s4, insa nu ma pot hotari pe care sa-l cumpar.
Ma putati ajuta?

*imi puteti spune pe care sa-l aleg si de ce?
** mentionez ca la Lg G2 sunt obisnuit/imi place interfata, si functiile telefonului (am mai avut un Lg L90), dar mi se pare si putin mai performant, insa nici s4 nu este de lepadat, are cateva functii care par interesante.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Avand in vedere ca au preturi aproape egale ( varianta cu 32GB e mai scumpa decat S4 ) mi-ar placea mai mult G2 pentru ca este putin mai mare, un procesor mai bun si o baterie ceva mai mare. S4 are un ecran mai rezistent, Android 4.4 si are slot de card. Alegi ce doresti, ambele sunt bune. Am vazut la S4 face poze bune.

| Sufletzelll a răspuns:

LG te cam lasa in timp, s4 are performante reale cred eu. Plus Corning Gorilla Glass 3, protectie mai mare la touch, si in gpu e mai bun. Oricum tu alegi ce iti place tie

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege LG G2 deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/mobiles/samsung_galaxy_s4_vs_lg_g2-c2493_2490.php

Toate cele bune!