| Adry05 a întrebat:

Salutare, aș vrea să trec pe Iphone după o viață întreagă de Samsung. Aș vrea o recomandare de model, mă interesează în primul rând camera și performanța generală a telefonului. Bugetul ar fi undeva pe la 3000, ușor flexibil spre un maaaxim 3500 deși aș prefera să rămână la 3000.

Totodată dacă aveți sfaturi pentru un utilizator începător de Iphone, sunt bine venite big grin

Nu vreau prelegeri despre de ce e o alegere proastă Iphone, poate doar de la persoane care chiar au avut și pot vorbi strict din experiență și despre modele actuale, nu primul iphone apărut.

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Eu personal as merge catre partea superioara a bugetului catre un Iphone X. Sub 3000 nu cred ca ai gasi nou decat Iphone 8 si sincer, e cam invechit + ca se apropie de limita de 5 ani nu da updateuri de soft decat 5 ani.

Diferetele dintre Iphone x si chiar cel de anul asta, 12, sunt doar incrementari mici ale unui produs deja bun, camera e suficienta pentru orice utilizator normal si performanta procesorului din Iphone X e probabil similara cu a unui Android de anul asta.

Poate ai putea scadea din pret daca ai merge spe Iphone Xr, ala fiind varianta lor de buget, mai micut si cu ecran mai slab dar nu imi pare ca merita.

Sugestia mea ar fi sa scoti cateva sute de lei in plus pentru un Iphone X.

17 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Merită 30 de milioane un telefon?

| Adry05 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Merită să răspunzi ce n-am întrebat? Nu cred că mi-l iau din banii tăi ca să te intereseze cât dau și pe ce dau.

| Frank51 a răspuns (pentru Adry05):

Da, merită, încerc să schimb mentalități. Încerc să ajut. Nimeni nu ar vrea să arunce cu banii oricât de mulți are, mi se pare normal să pui valoare pe banii munciți. Nimeni nu ar da să zicem 500 de lei unui vagabond, pentru că cineva a muncit pe banii respectivi. Dacă tu ai arunca cu banii e ok, ai acest drept, și îl respect, doar că eu o să zic întotdeauna fiecărei persoane că are de ales.

| Frank51 a răspuns (pentru Frank51):

Ah, am văzut acum că nu pentru mine era răspunsul. Am confundat cu alta notificare laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frank51):

Ce faci cristi? happy Cate conturi ai?

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia verifica de cand dateaza acest cont prietene happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frank51):

Datează după un an de la contul "cati ani ai".
Apropo, cati ani ai?

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu ce te ajuta? Varsta nu prea conteaza, ci omul. Eu am incercat subtil sa iti zic ca nu am legatura cu acel cristi, dar raspunsul tau este haotic si de neinteles.

Am 24 de ani, dar sincer, tu cati ani ai? Printr-o estimare banala as putea spune 14, dar nu ma simt vinovat daca de fapt ai 20 sau 30.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frank51):

Vad ca nu cunoști încă anumiti utilizatori al site-ului cu toate ca ești de câțiva ani pe aici.
N-ai nicio treaba, se vede.
Am aproape cât tine.
Nu știu dacă spiritul meu e mai tânăr sau al tău e prea bătrân pentru varsta pe care o ai.
Estimez si eu ca ești it-ist, esti prea serios.

| Adry05 explică (pentru anonim_4396):

Pe ce v-ați găsit să vă certați laughing)))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

E doar vina lui Cristi happy

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi răspunsul tău a fost foarte copilăresc, deci chiar ai dreptate cu spiritul laughing

Sunt serios dar am și momente normale de fun.

| Adry05 explică (pentru anonim_4396):

Exagerezi, se vede clar că nu e aceeași persoană și tipu e chiar foarte ok.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Da, am și spus-o.
Nu are nicio legătură. Nu o luați asa in serios. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frank51):

Eu chiar vreau sa fiu copil pe alocuri, daca nu as fi as vrea sa fiu.

| Frank51 a răspuns:

Am avut 5S si 6, mi-a placut design-ul si fluiditatea, dar per total avand in vedere preturile nu merita, pentru mine.

Daca ar fi sa iau un telefon acum, cu 3000 de lei, as lua unul care are un display de 120Hz obligatoriu, 8gb ram 256 stocare si camera periscop cu zoom optic. Nu m-ar interesa brandul, ci doar sa aiba aceste specificatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil Iphone SE 2020 care a fost cel mai bine vândut telefon din lume la jumătatea anului acesta, probabil încă mai e. Calitate pret. Succes!