| m1dn1gh7 a întrebat:

Salutare. Atunci cand filmez pe modul selfie imi apare ca in oglinda, imaginea e intoarsa. Stie cineva cum setez sa fie normal? Pe Huawei p30 pro.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Au suport online:
https://consumer.huawei.com/ro/support/

| JicaContra a răspuns:

Vinzi (cat mai poti) Huawei si iti cumperi orice altceva pe care nu o sa expire Android-ul?

| mudokins78 a răspuns (pentru JicaContra):

Sa expire Androidul? Pe bune? Din ce lume vi frate?

| JicaContra a răspuns (pentru mudokins78):

Or sa ramana fara licenta dat fiind ban-ul dat de Trup tuturor firmelor Chinezesti, este cat se poate de echivalent cu "expirare", cum a fost OS-ul de la Nokia care de la un moment nu a mai avut suport deloc, si aia au avut telefoane scumpe in rautate si te-au lasat cu ochii in soare de la o zi la alta!

| mudokins78 a răspuns (pentru JicaContra):

Băi nene! Despre ce vorbim aici? Androidul are la bază o platformă (sistem) gratuită linux cu interfață compusă de fiecare așa cum vrea. (Firme de dezvoltare) nu poate Trump să dicteze după cum vrea *** lui! Acolo la ei sunt alte neînţelegeri, să nu îţi mai spun că dacă China intrerupe exportul de papetărie către America, s-a dus dracu hardughia!
Faza cu Android-ul este falsă.

| JicaContra a răspuns (pentru mudokins78):

Mama draga, te sfatuiesc sa te lasi de sportul asta, nu pricepi o iota

DAP, Android-ul are la baza Linux, dar aici inceteaza total partea non-corporatista, asa ca afla de la mine:

ANDROID-UL E PROPRIETATEA GOOGLE... PUNCT!

nu poti folosi Android pe device-urile produse de tine fara binecuvantarea google (indiferent daca chestia te costa sau nu), iar google e firma americana, Huawei e firma chinezeasca

nu ma crezi, CAUTA PE GOOGLE, si hai sa iti dau mura in gura:
https://www.google.com/search?q=android+huawei+ban

daca nici acum nu intelegi, eu o las balta, esti prea greu de cap pentru mine!

| mudokins78 a răspuns (pentru JicaContra):

Asra știam și eu mamaie. Nu este nevoie să te crizezi. De ce crezi că îi spune Emui (sistemul de operare Android chinezesc) sistemul Android nu expiră, ce nu le convine la Chinezi, este că nu mai poate oficial să introducă în sistemul lor de operare toate subansamble app pe care oficial le deţine google. Dar asta nu deranjează cu nimic.

| Justme32 a răspuns:

Am exact aceeași problemă. Dacă știe careva aștept și eu o soluție