| FloreaVicentiu97 a întrebat:

azi mi s-a furat un telefon samsunga galaxy s 2 si am activata chestia aia cu comenzi de la distanta. cand intru pe Samsung dive sa il caut spune ca telefonul este offline... am fost la politie si ei au zis ca daca cartele a fost scoasa din telefon siteul ala nu mai poate gasi telefonul... asa este? deci daca a scos cartela este imposibil sa imi arate unde este telefonul sau sa utilizez comenzile de la distanta?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti zic dar de obicei atunci cand telefonul va gasi conexiune wireless ar trebui sa poata transmita datele, daca nu este resoftat inainte si are si un cod special de blocare.

| FloreaVicentiu97 explică (pentru MeConstantine):

Deci daca telefonul are conexiune la internet eu il pot gasi?

| MeConstantine a răspuns (pentru FloreaVicentiu97):

In principal daca va avea da, dar asta daca nu se reuseste resetarea telefonului de asta iti ziceam daca ai pus si parola speciala.

4 răspunsuri:
| M29 a răspuns:

Salut!

Imi pare rau ca ti s-a furat telefonul. Sper sa il poti recupera.

Poti incerca sa instalezi din browser de pe Google Play aplicatia Plan B si poate cu ajutorul ei il vei recupera.
Iata linkul pentru aplicatia mai sus mentionata:
https://play.google.com/......ps/details t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5sb29rb3V0LmxhYnMucGxhbmIiXQ.

Mult succes!

| Sebastian_Munteanu_1997 a răspuns:

Nu neaparat! Daca a fost resetat telefonul ADIO!