| Marko556 a întrebat:

Salutare, ce documente trebuie sa iau cu mine pentru a lua un telefon în rate de la Altex?

Răspuns Câştigător
| Marko556 explică:

Buletinu si atatwinking iti fac ei interogare la ANAF in tot ce tine de veniturile tale.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Marko556):

Luminează-l măcar tu, că-l face ioneasca să-și ia actele de la casă după el.

| alina2k18 a răspuns (pentru Alexuţ02):

Haha, cred ca nu e la curent ea, asa era acum multi ani cu adeverinte &Co, acum e totul simplu, se face si online si te suna ei si iti spun daca esti eligibil sau nu, vad totul dupa CNP si daca ai datorii, etc.

| Marko556 explică (pentru Marko556):

Și dacă mai am luat un telefon în rate de la Orange, ma încurcă cu ceva?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

- Buletinul - ca sa dovedesti ca ai peste 18 ani
- Adeverinta de salarizare - care sa dovedeasca ca ai lucrat cel putin 6 luni
- Contractul de munca permanent - ca sa poti face dovada ca esti capabil sa platesti ratele lunare, pe viitor