| Sarcopt a întrebat:

Ce îm recomandați din următoarele modele Huawei Honor 9 (poate găsesc varianta cu 6Gb ram) sau S7? Mă interesează durata bateriei, camera foto şi să nu se încingă din orice. Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Nu e, dar personal mi se pare mai bun la zoom, cel putin fata de s7.
Pentru un telefon cu o camera duala, claritatea aia la zoom, la pretul lui e prea misto ))
Cam orice camera duala buna e mult superioara uneia single, mai putin la claritate, dar sunt diferente si diferente, am vazut si un Sony cu 24 mpx single camera care face poze de zici ca are 5 mpx, si teoretic e mai buna, si la distanta focala, ratio, etc.
A fost doar o parere, mie mi-ar place sa folosesc camera de pe honor 9 in locul celei de pe s7, e mai complexa. Ambele sunt bune totusi, nu zic ca aia de pe s7 e naspa, e foarte buna, dar na, gusturile difera...

4 răspunsuri:
| TheRealFantasy a răspuns:

Honor 9. laughing
Singurele dezavantaje ar fi lessloss la zoom la camera, adica da zoom pana la o limita dar e genial ca si claritate, in rest e mult peste. laughing
Camera foto e duala pe honor 9, e genial la bokeh, blur, efecte built-in, are 20 mp, eu am honor 8 si are doar 12 mp dar nu se compara cu majoritatea camerelor de 12-20 MP.
De incins nu se incinge niciunul, desi s7 are rezolutie mai mare si super amoled, mi se pare slab pe langa ltps ips lcd.
Bateria tine o zi-doua cel mai probabil, daca nu soliciti telefonul cu 50 de mii de aplicatii. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheRealFantasy):

Cand dai zoom se scade claritatea... d-asta exista miscarea de trav. in, stai linistit ca nu-i cine stie ce camera.

| Sarcopt explică (pentru anonim_4396):

Salut! La care model te referi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sarcopt):

Honor 9

| TheRealFantasy a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e, dar personal mi se pare mai bun la zoom, cel putin fata de s7.
Pentru un telefon cu o camera duala, claritatea aia la zoom, la pretul lui e prea misto ))
Cam orice camera duala buna e mult superioara uneia single, mai putin la claritate, dar sunt diferente si diferente, am vazut si un Sony cu 24 mpx single camera care face poze de zici ca are 5 mpx, si teoretic e mai buna, si la distanta focala, ratio, etc.
A fost doar o parere, mie mi-ar place sa folosesc camera de pe honor 9 in locul celei de pe s7, e mai complexa. Ambele sunt bune totusi, nu zic ca aia de pe s7 e naspa, e foarte buna, dar na, gusturile difera...