| SynapseNinja a întrebat:

Ce rețea de telecomunicații îmi recomandați, dintre Digi, Orange și Vodafone? Și de ce? Mă interesează cam ce avantaje și dezavantaje are fiecare rețea. Am auzit că Telekom ar avea și prețuri mari și servicii nu prea calitative. Eu m-aș îndrepta oarecum către Vodafone, ce ziceți? Mulțumesc frumos și vreau răspunsuri serioase.

16 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu rețeau are avantaje față de altele ci oferta de abonament, asta studiaz-o ATENT

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu am Telekom cartela prepay (nu merita sa iti faci abonament la nicio firma de telefonie!). Incarc cu 5 euro pe luna si am minute, sms-uri etc nelimitate si net 5GB +60GB, pentru mine e arhisuficient.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut cartele si abonamente pe toate retelele. Nici una nu e suficient de buna. Iti recomand o retea straina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vodafone e naspa, uneori n-aveam semnal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu personal am abonament la Digi şi ceea ce-ţi pot spune că nu am semnal la telefon pe 4G şi nici pe 3G, decât o linie sau deloc, de aceea am setat doar pe 2G şi nici nu-mi pot folosi datele mobile.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde locuiesti? Ai facut sesizare la ei in sensul asta? Posibil sa fie si telefonul de vina...

Răspuns utilizator avertizat
| Dolyta a răspuns:

Eu sunt pe digi abonament, l-am ales pentru ca daca esti in grup cu familia pe Digi aveti cost mai scazut la factura, internet nelimitat si minute nelimitate, dar in unele zone NU AM SEMNAL! sta prost cu semnalul laughing acum nu stiu ce oferte curente au, ca eu am abonamentul de cativa ani si se mai schimba ofertele

| Elelei a răspuns (pentru Dolyta):

In unele zone, nici o retea nu are semnal. Doar daca nu e telefon fix, legat la cablu.

| Dolyta a răspuns (pentru Elelei):

De exemplu in Dedeman, intru si nu ma mai găsești?

| Elelei a răspuns (pentru Dolyta):

?!

| Elelei a răspuns (pentru Dolyta):

Nu inteleg ce vrei sa spui. Presupun doar.
Hipermarketurile sunt pe structura metalica si in general ecraneaza semnalul. Am patit si eu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dolyta):

Ideea e ca Digi cred ca investeste cel mai mult in extinderea retelei in momentul asta. Ca pret/calitate, pentru mine exista doar ei. Am si cartele de la Telekom si Orange, dar alea doar ca sa pastrez niste numere mai vechi...

| Dolyta a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Daca vrei sa pastrezi numerele vechi, poti sa te portezi in ce retea vrei, eu am numar de Vodafone portat la Digi, cine vede numarul zice ca e de Vodafone dar eu de fapt sunt pe Digi laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dolyta):

Da, corect, insa le pastrez pe retelele vechi in caz de ceva sa am semnal. Incarc cit sa nu pierd numerele, nu sun de pe alea, cu creditul mai cumpar cate o prostie pe la un joc online, ceva.