| Lorhan a întrebat:

Salutare, comunitate! Am si eu o intrebare in legatura cu WhatsApp-ul asta. Vorbeam foarte des pe aplicatia asta cu o fata, dar la un moment dat nu-i mai vad "last seen online..." si poza de la avatar. I-am scris mesaje, dar apare ca si cum mesajul nu s-a trimis, adica cu un singur "V" d-ala. Bun, am presupus ca m-a blocat, dar am vorbit cu ea pe Facebook si se batea cu pumnii in piept ca nu m-a blocat, ci ca si-a sters aplicatia din telefon. Eu nu prea le am cu aplicatiile astea asa bine, asa ca va intreb pe voi. De ce cand mi-am sters WhatsApp-ul de pe telefon si l-am bagat din nou, dar pe un alt numar, mi-a aparut ca e online pe WhatsApp? I-am trimis mesaje, gen s-o surprind si imi scria ca si cum n-ar sti cine sunt... O sun pe telefon, pe nr. care imi aparea si pe WhatsApp-ul ei inregistrat, o intreb despre faza de pe WhatsApp si de ce pretinde ca nu ma cunoaste, ii dau Screenshot-uri si imi spune ca cica n-am vorbit cu ea, ca si-a dat telefonul vechi la o ruda, dar impreuna cu acel cont de WhatsApp inregistrat. E posibil asa ceva? Poate altcineva sa foloseasca pe un alt telefon nr. meu pentru WhatsApp in timp ce prin absurd sa zicem ca eu nu mai folosesc aplicatia? Nu stiu daca m-am facut prea bine inteles, dar am explicat cat de bine am putut. Daca vreti sa va bagati in dramatica mea telenovela, astept raspunsuri. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Idontcare69 a răspuns:

E clar ca te-a blocat laughing) te minte si te duce de nas, incearca sa i intri prin piele si sa vezi de ce ar vrea sa te blocheze pe Wapp.

| Lorhan explică (pentru Idontcare69):

De blocat, da, asta-i clar. Dar problema e ca ea tot insista cu treaba asta, ca eu n-as fi vorbit cu ea pe WhatsApp-ul respectiv cand a pretins ca nu stie cine sunt. Imi tot spune cu tonul ridicat sa ma uit pe internet, sa ma interesez mai bine ca ea si-ar fi dat telefonul vechi impreuna cu whatsapp-ul instalat la o ruda de-a ei.

Deci inca odata intrebarea mea e urmatoarea... am WhatsApp pe telefon inregistrat pe cartela telefonica "x", care este in telefon, da? Scot cartela "x" si bag cartela "y", ce se intampla in momentul asta cu WhatsApp-ul si contactele? Asta ma intereseaza pe mine sa aflu...