| bogleaiulian a întrebat:

Cum as putea reseta un joc pe un telefon cu Android? Vreau sa iau jocul de la capat si nu stiu cum sa sterg salvariile jocului ca sa ma dea de la început ca si cum acum incep prima data.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Atunci e posibil sa fi lasat undeva un marcaj ca a fost deja instalat.
In acest cazdoarresetarea de fabrica poate ajuta, dar se vor sterge toate setarile telefonului, respectiv aplicatiile instalate ulterior fabricarii.

8 răspunsuri:
| nrr a răspuns:

Intru in settings -> Apps -> intri pe aplicatia pentru care vrei sa stergi, si acolo, in functie de ce versiune de Android ai, dai "clear data" si "clear cache"

| GhostRider24 a răspuns:

1. Metoda,, universală" - Te duci în meniul telefonului, gâsești aplicația și ții apăsat pe ea până îți apar sus (sub notificări) două opțiuni. Apoi o glisezi către,, Informații aplicație". Și dai,, stocare" >,, ștergere date" (remove data).,, Stocare" ai doar la Android +6.0.
2. Meniu > Setări > Aplicații. găsești aplicația. Dai click pe ea, apoi,, stocare" >,, stergere date".

Am raspuns explicit.

| bogleaiulian explică (pentru GhostRider24):

Nu funcționează. Ramane tot de unde am ajuns.

Bula
| Bula a răspuns:

Dupa ce stergi cache-ul si datele, dezinstalezi complet aplicatia, dupa care opresti complet telefonul. Daca se poate, scoate si bateria.
Dupa o pauza de minim 5 minute pornesti telefonul din nou si reinstalezi aplicatia.

| bogleaiulian explică (pentru Bula):

Nu are efect. Am scos si contul google am deconectat si conturile si nimic nu imi dau seama unde e salvat si nu se sterge

| bogleaiulian explică (pentru Bula):

Da m-am gandit la resetare de fabrica..este cumva șansa sa apara vreun pericol in afara de ștergerea completă a tuturor fișierelor de exemplu ceva stricăciuni..etc?

Bula
| Bula a răspuns (pentru bogleaiulian):

Pericolul cel mai mare este daca se descarca bateria intre timp.
Trebuie sa-l incarci pana la 100% si sa tii telefonul conectat la incarcare.

Iti recomand sa faci inainte o salvare de sistem pe card-ul de memorie.

| GhostRider24 a răspuns (pentru bogleaiulian):

Mai precis, ce joc este?