| ș53fan a întrebat:

Cum pot sa imi bag internet pe mobil fara sa bag eu bani si sa activez oferte. Sunt pe Vodafone, stiu de la un prieten ca are net si n-a dat nici un euro, dar nu el si-a bagat internet gratis, ci un prieten de-al lui de la liceu. Spuneti-mi si mie cum imi bag net pe mobil gratis, sunt in reteau Vodafone, asta daca exista

7 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Internet pe mobil gratis poți să ai conectându-te la wi-fi acolo unde există. Dacă te referi la date mobile astea nu sunt gratuite la Vodafone. Există un număr de Gb incluși in abonament sau cartela prepay iar restul sunt opțiuni cu plată.

| ș53fan explică (pentru Hammurabi):

Si cum fac cu faza cu gb? Fqra optiuni cu plata, ca la alea stiu!

| Hammurabi a răspuns:

Ești pe Vodafone abonament sau prepay? Ce fel de abonament cu ce opțiuni? Ce fel de prepay, ce plan tarifar? Dă niște detalii că altfel...

| ș53fan explică (pentru Hammurabi):

Prepay,! Dar nu știu... Ce este planul tarifar? că nu înțeleg!

| Hammurabi a răspuns (pentru ș53fan):

Dacă e prepay trebuie să ai inclus pe ea un nr. de minute în rețea, un nr. de minute naționale și un nr. de Mb trafic de date. Cunoști informațiile astea?

| ș53fan explică (pentru Hammurabi):

Da!

| ș53fan explică (pentru Hammurabi):

Asta înseamnă plan tarifar? Beneficii le incluse?