| StefNN a întrebat:

Salutare big grin
Recent am achizitonat un HtcOneM8, am deblocat developer options si am ramas nedumerit la optiunea cu "select runtime", unde aveam de ales intre ART si Dalvik, Dalvik era deja bifata si m-am gandit sa incerc si ART. Ca sa nu fac vreo prostie am dat un search pe youtube, multi spuneau ca le place mai mult ART, altii ca raman la Dalvik, desi telefoanele lor diferau ( s2, s3,nexus5). '
Voi ce imi sugerati? big grin

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| alexcs123 a răspuns:

Eu am ales ART.Sa sti ca de la noua versiune de android va fi Art doar.ART merge mai rapid si consuma mai putina baterie insa nu toate aplicatiile sunt disponibila inca pe ART.

2 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Daca nu stii ce este art si dalvik atunci nu te baga

| alexcs123 a răspuns (pentru alexcs123):

In aplicatii precum watsup, facebook nu se va simti diferenta dar in jocuri mari da.