| VladutEnache369 a întrebat:

Salutare!
Dacă am ciobit ecranul de la telefon(nu foarte rau), ca sa schimbi sticla de pe el trebuie cumpărat cu tot cu display?
Si daca nu cam cat ar costa sa-l schimb sticlă?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Display-ul se afla sub sticla ( de protectie ), nu cum spune Annastassia. Cel mai probabil ai lovit doar sticla, deci display-ul este intact. Cel mai bine e sa te duci sa-l vada cineva care se pricepe sau sa pui o poza daca vrei sa ne uitam noi.

Doar sticla nu te costa foarte mult, dar depinde de model.

9 răspunsuri:
| Chris0203 a răspuns:

Depinde de model

| Violleta2022 a răspuns:

Sticla de pe el se cheama display si da, trebuie schimbat tot displayul!

| Cksihja a răspuns:

Nu neapărat, schimbi doar sticla nu și ecranul. Dar asta depinde de model.

| sierra1 a răspuns:

"ca sa-l schimbi sticlă de pe el trebuie cumpărat cu tot cu display?"

unii/unele ți-au zis tâmpenii!
NU trebuie să schimbi dispaly-ul!
du-l la un service

| AureliusTPU a răspuns:

Iti schimba doar sticla nu si touchul si costa maxim 200 lei de obicei e 100 sau 150 dar ajunge si la 200 daca e

| VladutEnache369 explică (pentru Ineys):

Multumesc! Dar cu se atașează poza?
NU am făcut niciodată

| VladutEnache369 explică (pentru Chris0203):

Am a50

| Ineys a răspuns (pentru VladutEnache369):

Da, pare ca doar sticla de deasupra e crapata. Daca era si display-ul nu se mai vedea in zona aia bine.