| BlackEDWARD a întrebat:

Salutare, de curand am dat resetare din fabrica la un Samsung galaxy poket 2 si cand incerc sa il deschid, se face ecranul negru si imi apare "Samsung galaxy poket 2 " am incercat sa intru in recovery dar nu pot intra ( Volume up + home button + power button ) dar cand apas (volume down + home button+ power button ) imi apare :
1- continue
2- fa actualizariile
si orice as da (1.2) imi ramane blocat pe pagina care ma trimite. VA ROG FRUMOS MA PUTETI AJUTA CU UN SFAT, DACA E NEVOIE DAU SI FUNDA, SI VA ROG SA NU IMI SPUNETI DIRECT : DUTE LA UN SERVICE. MULTUMESC

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Recovery se poate face DOAR daca ai un backup disponibil (pe cardul SD sau alt dispozitiv extern).
Actualizarile pot dura chiar cateva ore, timp in care nu prea vezi "miscare". Sa ai conectat incarcatorul.
Daca nicicum nu reusesti, incearca sa downloadezi de la fabricant un firmware complet si sa-l instalezi asa cum il recomanda.

| Pool77 a răspuns:

Wipe Data Cache si Factory Reset.
Ar trebui sa mearga.