| Stan_Andrei_1996_838l a întrebat:

Salutare, detin un Huawei y300 si am facut niste prostii pe el astfle incat cand il pornesc imi da o imagine albastra si asa ramane si nu pot face nimic nici sa intru in recovery mode, mai de mult am avut problema asta si am rezolvat-o instaland un firmware un update de la rom-ul tel, doar ca acum cand incerc sa fac acelasi lucru imi da o imagine roz si nu mai pot face nimic. Solutii?

Răspuns Câştigător
| Alexutzagh777 a răspuns:

Am pățit și eu la fel. Am scos bateria o noapte întreaga și dimineață mergea.

| Stan_Andrei_1996_838l explică (pentru Alexutzagh777):

Adica, ce vreis aspui, ca ai scos bateria toata noaptea s dupa a mers sa instalezi firmware sau ca nu iti mai aparea ecranul albastru?

| Stan_Andrei_1996_838l explică (pentru Alexutzagh777):

Gata man am lasat bateria scoasa toata noaptea si a mers sa instalez firmware multumesc

5 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Daca nu mai intra in recovery si nici nu este recunoscut de calculator trebuie dus la sevice pentru ca e brick-uit. Numai ei ti-l pot rescrie.

| AKARA0 a răspuns:

Cred ca ai un virus sau un BSOD ceva

| Stan_Andrei_1996_838l explică (pentru AKARA0):

Faza e ca am instalat prin recovery mod un fisier zip care se numea downgrade b895 care genereaza acest lucru, nu stiu de ce am facut asta, daca ar fi un virus cum as putea scapa de el?