| Jipa95 a întrebat:

Detin un iphone 7, iar cu incarcatorul lui original de 1A, se incarca cam greu. Este vreo problema daca il schimb cu unul original Samsung cu incarcare rapida de 2A? Stiu ca telefonul nu o sa incarce mai repede, dar are 2A.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Foloseste doar incarcatorul de Apple. Nu e recomandat sa pui incarcator cu amperaj mai mare sau mai mica fata de cel cu care vine telefonul din fabrica.

| Ineys a răspuns:

Telefonul il va limita la cat a fost programat. Nu rezolvi nimic, se va incarca la fel de greu. In plus nu risti sa strici nimic, deoarece are diverse sisteme de protectie.

| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Nu contează producătorul încărcătorului atât timp cât acesta este de calitate.
Telefonul se va încărca cât de repede poate el. Poți să ai un încărcător cu 5Volți - 6Amperi, dacă telefonul știe să încarce cu maxim 5W (5V - 1A) atunci alt încărcător mai puternic nu te va ajuta.