| Daniel8888 a întrebat:

Detin un iphone 7 luat din decembrie din eMAG si pana in data de 9 septembrie aveam 96% starea bateriei si cum am inceput liceul am inceput sa intru 2 minute pe instragram 3 pe Youtube si in 5 minute s-au mai dus inca 1 la suta din sanatatea bateriei si mi-a scazut la 89 pana acum si toata ziua am 58 de minute state pe el ( ceea ce mi se pare ca este extrem de putin dar tot imi scade.

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Pai si tu ce ai vrea... sa ai telefonul deschis dar sa nu consume nimic din baterie?
E normal sa scada mai repede cand intri pe aplicatii.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca in 5 minute se consuma 1%, asta inseamna ca ai "consumatori" seriosi (in nici 2 ore ti se descarca complet bateria! )

Opreste functiile si aplicatiile nefolosite pe moment si bateria se va consuma mai incet!
Poti opri urmatoarele:
- Bluetooth (mare mancator de energie)
- Wi-fi (mananca curentul asemanator Bluetooth, deci se poate opri cand nu esti conectat pe internet sau esti cu conexiune prin pe date.
- Toate aplicatiile nefolosite (inclusiv din background)

| gelu1970 a răspuns:

Și la ce te așteptai?
Continuă cu iphone și vei avea experiență ín consumul energetic.