| Condratt a întrebat:

Salutare!
Dețin un J5 2017, de prin aprilie 2017.
Telefonul a fost cumpărat nou.
Foarte mulțumit de el, până astăzi, când în urma unei redeschideri jumătatea superioară a display-ului este întunecată. Luminozitatea dată la maxim, aceeași problemă.
Am garanție la el, și o să merg marți în magazinul de unde l-am cumpărat.
Întrebarea mea e, dacă știe cineva ce ar putea avea?
Ecranul nu are nicio fisură, crăpătură, spărtură, nu a suferit niciun șoc, etc..
A mai avut cineva probleme de acest gen?
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

E un J5.
nu trebuie sa ai mari asteptari de la un telefon din gama ieftina a celor de la Samsung.
probabil au sa iti schimbe display.
mergi la Samsung. daca mergi la alt service sigur iti pune un display nu original si la Samsung, cum nu ii pui unul original o sa iti mearga tactil ca un cu...
touch cum spun romanii smecheri.

| serban57 a răspuns:

Cred ca asta te va ajuta si pe tine, desi e j5 si nu s7:
https://forum.xda-developers.com/......e-t3476665