| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Dețin un Samsung Galaxy A8 (2018) - cum pot rescrie IMEI-UL telefonului aseară mi-a dispărut semnalul la telefon dintr-o dată am încercat să văd care este codul IMEI al telefonului cu tot felul de aplicații dar nu îmi apare IMEI-UL cum îl pot rescrie? Eu știu imei-ul telefonului deja dar vreau să îl rescriu.

Cel mai bun răspuns va primi fundă!

5 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

Un marker permanent ar fi bun

| 28cosmin a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Nu suntem aici pe TPU pentru a face tot felul de glume.

| IIIshaneIII a răspuns (pentru 28cosmin):

Nu am glumit s-a sters imei-ul de sub baterie nu?, il scrii cu un marker sau il lasi asa ca oricun nu are treaba cu semnalul

| 28cosmin a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Dacă nu înțelegi acest lucru nu mai răspunde. Nu mă refeream la imei-ul de sub baterie ci imei-ul din telefon.
De-asta am pus în întrebarea mea că am pierdut semnalul telefonului.
Plus că bateria la telefonul Samsung Galaxy A8 (2018) nu se scoate.

| 28cosmin a răspuns:

Mă refer ca sa șters imei-ul din telefon nu imei-ul de sub baterie sau alt ceva, este legat de soft.
Pentru cei care nu știu acest lucru nu o mai luați sub formă de râs.