| Domino2018 a întrebat:

Salutare dragi prieteni!
Recomandati-mi va rog un telefon bun pentru zonele cu semnal aproape inezistent. Ma intereseaza sa primesc mesaje sms. Este util si daca sta permanent conectat la retea daca nu are acc. bun

Multumesc!

3 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

SIGUR, orice telefon prin satelit
merge de nu are aer in mijlocul desertului, la polul sud si unde vrei tu!
altfel, cauta "repetitor GSM", e o chestie mica care are o antema mare cu care receptioneaza orice semnal GPS, dupa care il retransmite!

| sweetys a răspuns:

Incearca ceva de la IHunt. Dar cu cat este mai inteligen telefonul, cu ata se pune mai putin accent pe antena care receptioneaza semnalul. Deci i-a ceva cu functii de baza.

| Alexandru250201 a răspuns:

Orice telefon care nu depaseste 150 de lei