| Sarcopt a întrebat:

Huawei Nova T5 sau Samsung A51? Care credeți că merită?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Huawei.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La care Samsung te referi? A 51 sunt cu 64, sau 128 capacitate si cu 4, 6 sau 8 Gb de RAM, este in varianta single sim sau dual sim? Huawei este si el in doua variante: 128GB 6GB RAM, 128GB 8GB RAM.
Oricum procesorul Samsungului este mai bun: https://bit.ly/2VnXqI4
In rest, la teste AnTuTu, Huawei iese mai bine. Nu stiu de ce! https://bit.ly/2Vmmj6O
Eu as merge pe Samsung!

| Sarcopt explică (pentru Salontanul):

La Samsung cel de 4Gb și 128
La Huawei cel de 6Gb și 128

| Salontanul a răspuns (pentru Sarcopt):

Atunci Huawei. V-a merge mai usor avnd mai mult RAM. Dezavantaj: n-are slot pentru card microSD. Daca-ti ajung 128 GB este Ok.

| gelu1970 a răspuns:

Nova 5t.
În comparații oese câștigător.
Procesorul Kirin 980 e mult mai potent ca Exynos ce are a51.
Și nova 5t are servicii google.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung A51

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Dupa mine, ca piese Huawei e mai bun (procesor, rami, etc) pentru aceeasi bani. Problema e ca din cauza la banul lor in america, nu au acces la servicii google. Nu ai google photos, Youtube, google play, google drive, etc. Deci eu zic ca iti complici viata cu asa telefon. Adica mereu o sa existe aplicatii si functionalitati ce un alt telefon cu Android le are si tu nu poti sa le folosesti fiindca ai Huawei ce e banat. De aceea as alege Samsung.

| gelu1970 a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Nova 5t are servicii google. În china a fost lansat înainte de veto lui Trump.
E ultimul model ce a scăpat de prostia celui numit.

| SoCristian18 a răspuns:

Salut, eu as alege Huawei Nova 5T, pentru procesor, baterie si camere, iar daca te inregistrezi pe www.huaweimobilestore.ro primesti 200 ron reducere la el daca folosesti codul 040HUAWEI200. Eu am luat un P40 lite si am primit reducere la fel pentru el.

| cristian112233 a răspuns:

Salut! Recomand Huawei Nova 5T, este peste A51! Am gasit si o oferta pe www.huaweimobilestore.ro, daca folostesti cuponul de reducere 346HUAWEI200 ai 200 de lei reducere! (trebuie sa te loghezi in cont)

| Lis123344 a răspuns:

Huawei Nova T5 din punctul meu de vedere e mai bun ca calitate