| CLAUSOFART a întrebat:

Intre Samsung Galaxy Grand II G7105 si Samsun Galaxy S3 neo? Ce sa aleg? aveti careva telefoanele astea?

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy Grand 2 G7105, deoarece este PUŢIN mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5862&idPhone2=6289

Toate cele bune.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru bursuc001):

Este mai performant ca specificatii, dar ca si performante la jocuri si la ecran, este mult mai bun. Grand 2-ul pentru specificatiile pe care le are, are un ecran TFT de foarte proasta calitate, daca apesi cu degetul un pic mai tare pe el, se albeste unde apesi si se misca si foarte prost in jocuri, daca la Minion Rush se bloca, dar la un Real Racing 3 sau la un Modern Combat 5.

| bursuc001 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Măi, voi aveţi IMPRESIA că telefoanele se folosesc la jocuri?
Apoi vă mai miraţi că aveţi probleme cu vederea...

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru bursuc001):

Nu am zis ca telefoanele se folosesc la jocuri, dar tu ce ai prefera, sa iei un telefon mai prost sau un telefon mai bun, care este la același preț? Așa, nimeni nu și-ar mai lua smartphone-uri, și-ar lua toată lumea numai telefoane cu butoane.

| bursuc001 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Văd că NU ai priceput nimic sad

Eu am EXPLICAT clar care dintre acele modele este mai performant d.p.d.v. tehnic şi tu ai ţinut neapărat să mă "corectezi" referindu-te la comportarea lor în anumite jocuri...
Deci, evident, eşti un COPILAŞ care se gândeşte doar la jocuri sad

Dacă veneai cu discuţii privind performanţa tehnică, comportare în teste Benchmark, etc., era altceva - dar NU cu discuţii privind comportarea în jocuri!

Dacă bine îmi amintesc, ai mai avut un ID asemănător şi ţi-am dat ignore ( tot din acelelaşi motive )...
Poţi să faci pe "deşteptul" cu altcineva, te-ai ales cu alt IGNOREwinking

O zi frumoasă.

| OnuOnulică a răspuns:

Iti recoamnd sa alegi S3 Neo.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Eu as alege Samsung Galaxy Grand II G7105

| AlexElektro1987 a răspuns:

Este mult mai bun S3 Neo, chiar daca este mai mic si chiar daca ecranele mai mari sunt mai calumea, pentru ca atunci cand te uiti la ceva se vede mai bine. Dar in cazul acesta, regula de mai sus, nu se aplica. Grand 2 chiar daca are un ecran mult mai mare, este si mult mai prost ecranul. La S3 Neo este un Super Amoled care este protejat de Gorilla Glass 2, pe cand la Grand 2 este un TFT, cu protectie foarte proasta, care se punea pe ecranele de acum 3-4 ani.

Răspuns utilizator avertizat