| ÎngerCretin a întrebat:

Iphone. Avantaje şi dezavantaje. Aţi prefera s s3 sau iphone 4?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Salut!

IPhone 4: Pentru fotografii / video şi iubitorii de app

Apple iPhone este dincolo de a fi doar popular. La fel ca la ale produse Apple lansate, mulţi oameni au aşteptat mult timp pentru a beneficia de ultimul model iPhone, lansat în 24 iunie. În primele trei zile de la lansarea pe piaţă, Apple a vândut peste 1, 7 milioane de unităţi.

Cu o rezoluţie mare şi o capacitate de redare rapidă, iPhone 4 este ideal pentru vizionarea imaginilor şi a clipurilor video pe un telefon.

Puncte tari:

Un touch screen de înaltă rezoluţie face uşor de citit textul, două camere permit videochatul, iar o altă cameră de 5 megapixeli cu flash ia imagini extraordinare. Lui Gikas îi place caracteristica de editare video a telefonului. Totodată, este un telefon bun pentru cei cărora le place să se joace cu apps - iPhone serveşte ca o platformă pentru mai mult de 300.000 de cereri.

"În cazul în care căutaţi un ecran ascuţit, caracteristici multimedia extraordinare şi o sursă uriaşă pentru conţinut, alegeţi iPhone 4" a declarat Gikas.

Dezavantaje:

Utilizatorii IPhone 4 au probleme cu semnalul din cauza antenei, astfel că CEO-ul Steve Jobs a anunţat vineri că se vor oferi huse gratuite clienţilor pentru ca în acest fel să fie rezolvate gravele probleme.

IPhone 4S este un smartphone cu ecran tactil ardezie dezvoltat de Apple Inc, este a cincea generatie de iPhone, un dispozitiv care combină un iPod cu ecran lat cu un touchscreen, telefon mobil, internet şi communicator.It păstrează design-ul exterior de predecesorul său, iPhone 4, dar este gazdă la o serie de specificaţii hardware şi actualizări de software îmbunătăţit în comparaţie cu modelul precedent. Schimbări integrate software şi hardware a sprijini introducerea de noua interfaţă utilizator şi funcţiile de Apple. Repere includ o voce recunoaştere şi vorbesc asistent numit Siri, independenţa calculator personal, nor-surse de date (icloud) şi un sistem de camera imbunatatita. O selecţie a funcţiilor dispozitivului poate fi controlată prin voce.

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Http://versus.com/es/samsung-galaxy-s3-vs-apple-iphone-4s-64gb
castigator s3. nici nu sta pe ganduri.

| SasNetRomania a răspuns:

Clar s3. ar trebui fetele si aia care nu stiu, sa nu mai poata comenta.
i4 este deja depasit, a fost depasit de la, lansare apai acum?
s3 are quad core, are rezolutie hd, are camera buna, are baterie ok, are ecran mare si LED.
ceea ce pe iphone abia gasesti la 5s dar nici ala nu are quad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost in situatia in care am ales dintre acestea doua si am ales iphone 4. Dupa 2 ani de zile merge perfect, nu am avut niciodata probleme cu el si l-am scapat pe ciment de la etajul 2.

Softul foarte usor de lucrat cu el, si daca-i faci jailbreak ai absolut orice posibilitate. Pe langa asta, mie personal mi se pare unul din cele mai bune telefoane.

Acum, alegerea iti apartine big grin

| ÎngerCretin explică (pentru anonim_4396):

Le am pe amândouă, şi de iphone nu sunt prea mulţumit.

| NAdrian a răspuns:

Clar S III pentru procesorul si placa video mai buna.

| ÎngerCretin explică:

Câteva dezavantaje la i4. Cardul de memorie (nu are aşa ceva), bateria (o poţi scoate doar cu şurubelniţa), bluetooth (poti trimite poze si melodii doar la alt iphone), iţi trebuie bani pentru aproape orice program. Şi astea sunt doar câteva.

| AndreeaRoxana225 a răspuns:

Eu spun Samsung s3..pentru ca mie una imi place mai mult..si e mai bun din punctul meu de vedere!

| Elena_Stoica_1997 a răspuns:

Iphone 4S