| Sandu3 a întrebat:

Salutare la toti.Nu prea ma pricep la apeluri video in ceea ce priveste telefonia mobila.De exemplu nu stiu daca poti vorbi cu cineva printr-un apel video prin intermediul videocamerei telefonului sau nu se poate direct si atunci iti trebuie o aplicatie ca sa faci acest lucru? Ca de exemplu Google Duo.Adica selectezi ceva cand initiezi un apel astfel incat el sa nu fie doar de voce sau nu poti face asta si atunci iti trebuie o aplicatie speciala?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Un exemplu este Facebook Messenger.

| Mirel4412 a răspuns:

Prin Facebook messenger in colt dreapta sus daca intrii intr-o conversatie, ar trebui sa iti apara o iconita cu o camera mica de filmat. Apesi pe ea si o sa vorbesti cu "x" cu camera.
Nu poti sa vorbesti video prin aplicatia telefonului.
Si pentru apel video iti trebuie internet.
Fiecare aplicatie are sau nu functia de apel video.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți vorbi cu cineva direct din videocamera telefonul atâta timp cât aplicația are funcție de apel video. Whatsapp și Instagram de exemplu au această funcție, apeși pe iconița care arată ca o cameră video, și automat vei intra cu filmarea din camera propriului telefon, fără alte aplicații intermediare. Desigur ai iconițe pentru oprire/pornire audio și oprire/pornire cameră video, pe care le manipulezi după bunul plac/ natura conversației.