| DarkAngel891989 a întrebat:

Salutare lume bunã.Am și eu un Samsung A40 și asearã l-am pus încãrcat.Dimineațã când sã-l scot de la încãrcat mã uit și vãd cã s-a stins telefonul,dau sã-l aprind îmi apare un cerc și în interiorul cercului îmi aratã un fulger(gen cã încarcã, cred). Oare ce s-a întâmplat? se meritã sã-l repar? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

S-a descarcat bateria si s-a oprit telefonul.
Trebuie sa tii indelungat (5-10 secunde) si continuu apasat butonul de pornire/oprire, pana ce apare logo-ul fabricantului pe ecran.

4 răspunsuri:
| DarkAngel891989 explică (pentru Bula):

Am ținut apăsat dar degeaba.I-am dat și un hard reset și tot așa rãmâne.

| Saiko93 a răspuns:

Du-l la service daca e defect. Daca nu merita costul reparatiilor cumperi altul, logic.

| DarkAngel891989 explică (pentru Saiko93):

O sã-l duc zilele viitoare.Mulțumesc frumos pentru ajutor.Respect!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai este o posibilitate: sa nu se fi incarcat din cauza unui contact imperfect sau sa nu fi pus mufa bine. Mai incearca!