| Username404Error a întrebat:

M-am uitat azi sa vad cat spatiu mai am in calculator, iar in partitia C imi spune ca am 70 Giga ocupati,mi s-a parut c-am mult tinand cont ca in c am numia programe,asa ca am analizat fiecare folder in parte, iar dimensiunea acestora adunate nu face 70 Giga.Ma puteti ajuta? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Tot ce se afla pe desktop sau in folderele de pe desktop, apartine partitiei de sistem, in cazul tau, C.
Verfica sa nu ai nimic in: My Documents\Downloads sau C:\Downloads.
Instaleaza CCleaner, si da Run ca sa cureti toate fisierele temporale, istoricul filelor accesate pe net, etc.
Apoi te duci pe Programs->Accesories->System tools->Disk cleanup cureti si apoi la fel...->Disk defragmenter.
Si asa cureti tot ce e in plus si nefolositor.

| Username404Error explică (pentru zdrangoi):

Multumesc! Am scapat de 20 de giga cu metoda ta, acum mi-au ramas 50 de giga ocupati, nu stiu mie tot mult mi se pare, insa este mai bine decat nimic.

4 răspunsuri:
| LeMike a răspuns:

In partitia C se stocheaza si ce ai pe desktop, poate ai ceva jocuri instalate direct pe desktop.

| JustSmileK a răspuns:

Daca ai Windows 7 incearca sa folosesti CC Cleaner.

| AcerZ a răspuns:

Spune-mi ce windows ai daca ai xp dai proprietati la c si dai disk clean up si pe 7 tot la fel.