| TheLittleCurious a întrebat:

Salutare membrii TPU. Cine stie cat m-ar costa portarea unui numar de Telekom mobil pe o alta cartela de telefon Telekom si unde pot face asta?
De o buna bucata de vreme am probleme mari cu semnalul. Posibil ca sa fie magnetizata cartela. Telefonul functioneaza perfect cu alta cartela.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este vorba de nici o "portare"!
Portarea este cu totul altceva happy

Poţi schimba cartela SIM veche cu un SIM nou ( cu acelaşi număr ) la orice reprezentanţă a operatorului de telefonie mobilă!
Prima schimbare ar trebui să fie gratuită, dar te poate costa în jur de 30-40 lei ( în funcţie de reprezentanţă/agent de vânzări )...

Toate cele bune!