| Lumia610 a întrebat:

Mi-am scapat telefonul ( Nokia Lumia610) si ecranul s-a crapat. Cand il deschid se vede perfect (in ciuda faptului ca ecranul e crapat) dar touchscreen-ul nu functioneaza. Ce ar trebui sa schimb la el, touchscreen-ul sau dispay-ul? Multumesc!

P.S. Daca imi recomandati si un site de pe care as putea comanda componentele ar fi perfect!

Răspuns Câştigător
| TechGuyTpu a răspuns:

Http://www.gsmnet.ro/......0-original

Sugerez sa te duci la cineva cu compenente in montare.

3 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Trebuie schimbat si touchscreen-ul si display-ul, cel mai bine ar fi sa te duci la un service si sa nu incerci sa le schimbi singur.
O zi buna.

| Lumia610 explică (pentru alexs99):

Care ar fi rostul sa-i schimb display-ul din moment ce touchscreen-ul este de vina? (am specificat mai sus)

| Mario1999 a răspuns:

Salut! Ai nevoie si de touchscreen si de sticla.