| HerrAdrian a întrebat:

Salutare, mi se întâmplă când vorbesc cu cineva la telefon mi se repeta același subiect iar apelul este activ.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E clar, cineva-ți ascultă convorbirile

| HerrAdrian explică (pentru sierra1):

Păi si cum aflu cine?

| sierra1 a răspuns (pentru HerrAdrian):

Nicicum. atenție pe cine injuri

| anonim_4396 a răspuns (pentru HerrAdrian):

Dacă te-ar asculta nu s-ar acuzi nimic așa cum cred unuii, chiestia este ca microfonul persoanei cu care vorbești înregistrează si ce se aude din difozor, adică daca ea/el pune pe difuzor este posibil sa se întâmple asta... Adica chiar dacă nu pune la difuzor tot este o șansă sa se audă, depinde de telefon in mare parte...

| HerrAdrian explică (pentru sierra1):

Păi pe cine înjur?

| Bizon95 a răspuns:

"mi se repeta acelasi subiect"
ce inseamna asta foarte exact?

adica tu sau persoana respectiva repetati subiectul
sau se aude o alta voce

CHIAR NU INTELEG...

| HerrAdrian explică (pentru Bizon95):

Cand vb cu cineva la telefon se reia aceeași convorbire cu apelul initat!

| HerrAdrian explică (pentru Bizon95):

Persoana cu care vorbesc imi spune aceeași frază de acum un minut, două, se repeta discuția

| Bizon95 a răspuns (pentru HerrAdrian):

WOW, asta e tare, cred sincer ca tine de telefon
comunicatia telefonica in GSM e digitala si contine un codec, care trebuie decodat de telefon, care se pare ca da rateuri