| java12345678901211144133ytrytu78909876545 a întrebat:

Pot cumpăra vreo baterie mai puternica pentru telefon? Care sa aibă mai multi mah? (Pentru telefon)

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, cu conditia ca bateria sa aiba aceleasi dimensiuni cu cea din telefon. Asa am facut eu cu un Nokia X2-02. A fost un telefon care mi-a fost foarte drag si atunci am zis sa nu renunt la el desi se uzase si fizic, si moral. Am gasit o baterie mai puternica (cea veche se dusese si ea) de aceleasi dimensiuni dar era cu un pic mai groasa. Capacul se inchidea fortat dar mergea. Daca, insa, era mai lunga sau mai lata n-ar fi mers.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Salontanul):

De multe ori bateriile astea custom vin cu un capac care sa le acopere cum trebuie. Avea un prieten un HTC DIamond si a luat o baterie de-asta care i-a venit cu un capac pentru spate ca sa se potriveasca. S-a facut telefonul de doua ori mai gros, dar il si tinea bateria zile intregi...winking

| java12345678901211144133ytrytu78909876545 explică:

Mulțumesc, un site? Va rog!