| aless007 a întrebat:

Salutare prieteni, mi-am achizitionat de curand un telefon Orange Zali versiune Android 4.1.1,si am descoperit ca nu se aude muzica in casti asa cum m-am asteptat, adica se aude dar incet.Mentionez ca dupa ce i-am scos cartela si am pus-o la loc, a inceput sa se auda dublu sau chiar triplu decat inainte...toate bune si frumoase pana cand am inceput sa primesc mesaje cu 2-3 apeluri pierdute,problema era ca atunci cand ma suna cineva, telefonul nu mai "canta" si nici nu vibra doar se aprindea ecranul, aceasta era din cauza faptului ca se auzea mai tare.I-am dat repornire si a revenit totul ca inainte dar cu sunetul slab sad.Are cineva vre-o idee in rezolvrea problemei mele? Orice idee e bine venita!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu prea vad legatura intre sonor si cartela.Dar, ma rog, la ce telefon ai, nu ma mira.Un fel de varza cu muraturi.

| aless007 explică (pentru darrio2007):

Daca e vreo solutie bine, daca nu lasa chestiile aste cu jignirile!

| darrio2007 a răspuns (pentru aless007):

Nu a fost o jignire.Ci un adevar.Solutia? Alt telefon.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa incerci o revenire la setarile din fabrica ale telefonului. Revenirea la setarile din fabrica va duce la pierderea tuturor datelor din telefon. Daca situatia persista si dupa resetare, iti recomand sa mergi cu telefonul si factura intr-un magazin Orange, pentru a fi trimis in Service.

Cu prietenie,
Orange Helper

Răspuns utilizator avertizat
| aless007 explică:

Ma dandesc cs trebuie sa aiba un limitator sau ceva ca sunetul sa se auda mai tare...