| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Problema: dispare imaginea de pe display la restartul telefonului. Am un telefon Nokia 6125. A fost resoftat la un service autorizat, iar de atunci nu imi mai sta imaginea pe display dupa ce ii dau un restart sau dupa ce ecranul isi face o reimprospatare. Cum as putea remedia problema? Ce ar trebui sa instalez pe el si cum? Va rog. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| PDI a răspuns:

Ar putea fi urmatoarele:
1.Nu ti-a instalat softul cum trebuie tipic service romanesc
2.Banda
3.Ecranul
Dar cel mai sigur e softul dul inapoi la service-ul unde l-ai facut.Telefonul e cam vechi nu vad ce e asa de greu sa instaleze un soft dar nah Romani.Bafta Sper ca te-am ajutat