| Sercaianu a întrebat:

recent, mi-am cumparat un Sony Ericsson xperia arc s.mentionez ca telefonul este second hand.cum aflu daca este original sau este replica? ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| Beretta a răspuns:

Mergi cu un telefon care are wifi, aici testezi wifihotspotul telefonului(xperia arc), descarci un wallpaper cu rezolutia exact 480 x 854, vezi daca se vede pe tot ecranul, vezi daca face video la rezolutia 1280x720, eventual descarci un joc care cere multe resurse, eventual la limita care suporta procesorul/GPU-ul lui arc s, testezi busola digitala, sunt programe gratis pe play store de genul asta, camera foto trebuie sa faca poze la rezolutia 3264x2448(8MP

| bushyalex a răspuns:

De obicei la arc sunt dual sim

| GFStep a răspuns:

Te uiti la spec. telefonului din setari, detalii telefon.