| Andrei095gmr a întrebat:

Salutare!
Saptamana viitoare vreau sa-mi cumpar um telefon, acum am un Huawei p9 doar ca l-am scapat si s-a facut praf broken heart
Si nu stiu ce sa achizitionez, un iPhone 6 plus sau un Samsung S6 Edge/S7.
Ce imi recomandati?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tot un Huawei

| gelu1970 a răspuns:

Din ceea ce ai scris nu iți pot recomanda nimic.
Ai ales două telefoane vechi.
Fără viitor.

| Bogdan70001 a răspuns:

In primul rand iPhone 6S isi mai cumpara decat cocalarii in 2018 si am explicat de zeci de ori de ce si S6 ca si S7 in 2018 nu se mai merita.Mai bine mai pui putin si iti iei un S8, care dupa parerea mea (de persoana care nu prea este de acord cu Samsung) este unul dintre putinele telefoane Samsung care isi merita banii

| Dandinelle a răspuns:

Huawei! honor 8 sau p20 sunt bune - au review-uri bune d.p.d.v. al softului+ camera e faina si asa te tii tot pe Android.
Apple e limit si multe aplicatii in app store sunt destul de scumpe pe cand pe Play store ai multe aplicatii inca gratis si sistemul e mai maleabil, poti si sa-l rutezi si sa bagi alte soft-uri pe el. ex: xbox sau playstation emulator.

| ShadowLoleris a răspuns:

Iți recomand un Samsung din 2017 sau 2018.

| BlondaBlondii a răspuns:

Ce vrei tu, samsungurile au probleme cu semnalul, iphonul ti-l recomand doar daca iti place modul lui de functionare, Acum tu stii. pe mine m-au impresionat placut aul acesta Huaweiul si Allview

| PinguIstHEBest a răspuns:

Dintre telefoanele propuse de tine as alege s7.Io ti-as recomandat.un j6 2018... e un tel chiat bun(stiu asta pentru ca il am)sau un Huawei p20..normal..nu lite. iphone 7, ...etc