| Manuel86 a întrebat:

Stie cineva cum as putea muta aplicatiile din tel.pe cartela de memorie la android?
Multumesc frumos!

5 răspunsuri:
| StevieG8 a răspuns:

Salut, pentru a muta aplicatiile din tel pe cartela de memorie trebuie sa gasesti un program numit "Manager aplicatie" sau "Administrare aplicatii"; dai pe aplicatia dorita si alegi mutare in cardul SD(sau ceva de genul)..de exemplu eu am LG E-520 si asa am reusit

| Manuel86 explică (pentru StevieG8):

Am "manager aplicatii" da se pot numai dezinstala aplicatiile sad, cel putin la Samsung galaxy s duos

| StevieG8 a răspuns (pentru Manuel86):

Pai cred ca unele din aplicatiile pe care le ai tu nu pot fi mutate, de exemplu youtube sau google(maps, gmail, search); doar jocurile sau alte aplicatii de pe google play se pot muta

| Manuel86 explică (pentru StevieG8):

Nu,decat cele pe care le-am instalat apar acolo cele care au fost instalate nu apar.

| StevieG8 a răspuns (pentru Manuel86):

Atunci,sincer,nu stiu; intereseaza-te de niste aplicatii de pe google play care ar putea face asta, bafta!