| BuLaNNNeL a întrebat:

Salutare, tatal meu are un Samsung galaxy GT-S6500D ( mini2) si de vreo saptamana are probleme cu conectarea la wifi. Prima data cand incerca sa se conecteze la retea ii se stingea telefonul, i-am dat eu un reset factory si a mers, ieri a inceput iar sa faca figuri doar ca de data aceasta activez wifi dar nu se conecteaza la nicio retea spune conectare si dupa cateva secunde deconectat. E bun de aruncat sau exista vreo rezolvare?

4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Lasa internetul, ca trebuie sa contacteze cu furnizorul de date de internet! La care firma de telefonie mobila sinteti abonat? Acolo trebuie sa mergi si sa vorbiti acolo si o sa va dea indrumari privind conexiunea cu internetul!

| BuLaNNNeL explică (pentru untu):

Internetul merge perfect pe calculator, telefon, dar telefonul tatalui meu nu se mai conecteaza la retea..arata conectare si dupa deconectat.

| untu a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Ciudat! Trebuie sa te duca tatal tau acolo si sa intrebe cum poate sa-l ajute cu internetul! La magazinul de telefonie mobila la care este abonat sau la GERMANOS! Vezi mai intai daca are semnalul de telefonie mobila, dar trebuie sa fie suficient de bun cu 4-5 linii ca sa poti conecta!

| RobertMoon a răspuns:

Acest lucru se intampla de obicei la telefoanele mai vechi in cazul in care wi-fi este mereu conectat si deconectat de la telefon. Eu zic ca reparatia costa mai mult decat telefonul, asa ca e bun de aruncat.