| Mostesare a întrebat:

A încercat taică-meu ieri să îmi intre pe telefon până ce mi l-a blocat. ( eu punând parolă pe el și crezând că nu tocmai el o să încerce să îl "deblocheze" ).
Și uite așa acum mă lasă să intru pe el numai cu contul de Gmail pe care din păcate l-am uitat.
Nu știu cum să fac. Trebuie să îl deblochez conectându-mă cu contul de Gmail pe care l-am setat când am primit telefonul?
Cu cel pe care l-am creat recent nu mă lasă nicicum să intru pe el.
Am mai încercat să intru pe el dându-i restart sau scotându-i bateria în speranța că nu o să îmi reamintească să îl deblochez cu cont de Gmail.
Aștept păreri.
Dacă are vreo importanță modelul e Huawei Ascend G510.

Răspuns Câştigător
| anonima5682651 a răspuns:

Salut,hard reset, youtube.

De obicei e long press volume down + power.

Mai bine cauta pe net hard reset huwaasdkjakdsja ce ai tu acolo. Succes.

7 răspunsuri:
| Comunity a răspuns:

Du-te la un specialist sau la un magazin Orange sau Vodafone, cosmote daca te ajuta te va costa cam 50-60 lei.

| vali1985 a răspuns:

Du-te la service.

| Mostesare explică (pentru anonima5682651):

Mulțumesc!
Am reușit să găsesc un tutorial cu hard reset în română.

| Seby90 a răspuns (pentru Mostesare):

Cu placere, side effect, sterge tot din telefon, ceea ce nu e rau.

| anonima5682651 a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu acum! P.S. daca rezolvi e rog sa-mi spui si mie cum! happy

| Mostesare explică (pentru anonima5682651):

Nu știu daca la toate telefoanele merge așa însă îți spun totuși cum am făcut eu.
1. Apasă pe butonul de pornire și cel de volum ( up or down ) în același timp, până îți apar mai multe opțiuni.
2. Dai pe : Reset to factory sau... ceva de genu', după care aștepți cam 3 minute.
3. După ce îți apar iar opțiunile apeși acum pe cea de Reboot.
4. După reboot poți continua liniștit cu setările pentru telefonul tău. ( Wi-Fi, Gmail, etc. ).

PS : Ca să sari de la o opțiune la alta te folosești de volum ( up or down ) iar ca să selectezi o opțiune apeși pe butonul de pornire.

| anonima5682651 a răspuns (pentru Mostesare):

Mersi mult am rezolvat, dar la mine trebuia si pe home tinut apasat happy