| PiticuS a întrebat:

Am 16 ani si as dori un telefon mobil de 1500 ron, cum as putea face bani?

9 răspunsuri:
| Greece2000 a răspuns:

Pai ofera servicii adica : repari calculatoare, vinzi cd-uri vinzi windows-uri, cauti ceva de lucru pentru putin timp pe timpul vacantei, chelner la o terasa ceva etc sunt multe funda?

| AnneღU a răspuns:

Ia-ti un job draga laughing Ca banii nu cad din cer!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce trist

| Erzaa a răspuns:

Viseee!

| PiticuS explică (pentru AnneღU):

K mersi laughing

| GarfieldBMI a răspuns:

Sa iti vinzi niste lucruti de care nu ai nevoie happy

| deeah2elen a răspuns:

De la aceasta varsta, cu toate ca poti munci cu acordul parintilor, angajatorii nu prea baga in seama copilasii *am aceea varsta btw*.
Te poti baga la AVON sau ORIFLAME *castigi destul de bine din ambele* sau poti economisi cand iti dau rudele bani, poti vedea ceva cu alocatia.
Saaau o alta solutie sa imparti pliante, fluturasi la diverse magazine mari.

| AndreeeaConstantin a răspuns:

Un job? happy

| RobertTanase a răspuns:

Cel mai bine este sa te angajezi cu ziua. 50 lei iei in medie pe zi, 5 x 25 = 12.5 milioane ( 1250 lei ). deci in fix o luna faci banii respectivi, am zis 25 de zile ca poate nu poti 30. mai sunt altele in care iei 50lei+ pe zi.