| Adrian_Alexandru_1996 a întrebat:

am achizitionat de curand un iphone 2g si am 2 probleme de aspect la el in rest e perfect functional... capacul de la antena este spart la difuzor si microfon si are 2 pete gri la display dar la soare se vede aproape perfect! m-ar interesa un site serios de unde pot achizitiona si eu capacul acela si cam cat este pretul lui si care ar putea fi problemele cu petele gri! am inteles ca sunt pixeli morti asa este? astept raspusurile voastre!

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din ce spui tu, sincer să fiu, eu NU l-aş fi cumpărat...

Dacă display-ul are pixeli "morţi", treptat se va "duce" [ în "somnul de veci" laughing ] şi va trebui schimbat ( şi el ).

Capacul îl găseşti la piese second ( okazii.ro, sau altele ), ori la un Service.

O "mică" întrebare ( dar să fi SINCER ) : cu cât l-ai cumpărat?

Toate cele bune.

| Adrian_Alexandru_1996 explică (pentru bursuc001):

Sincer 200 ron happy dar e ok pana acum ...adica functioneaza bine are ios de 3g si functioneaza aplicatiile de pe 3g

| bursuc001 a răspuns (pentru Adrian_Alexandru_1996):

Eh, la 200 de lei să zicem că NU e rău ( am crezut că ai dat în jur de 500 lei ).
Dacă ai grijă de el te mai ţine 2-3 ani şi e ok.

O zi frumoasă.

| Reyskate99 a răspuns (pentru bursuc001):

Ba e destul...eu am luat un 3g azi si are doar cativa pixeli morti si carcasa trebuie schimbata in rest merge si am dat numai 150 ron tongue

| ExpertMen a răspuns:

Da petele gri sunt pixeli morti si nu ce sa le faci dect sa schimbi ecranul.Capacul il poti achizitiona de la un service GSM(este mai ieftin)sau daca nu cauta pe okazii eu am gasit.