| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un cablu de date usb-type c, problema e ca nu stiu ce firme sunt de incredere si nu vreau sa imi strice bateria. Ce firma imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Dacă pe încărcător scrie 3 A, ia un cablu ce susține 3 A.
Daca pe încărcător scrie 5A, ia un cablu ce rezista la 5 A.
Unul dintre cele mai bune branduri e Belkin, însă e scump și găsești greu produsele lor, pentru ca piața e invadata de chinezării ieftine.
Am cumpărat in trecut un cititor de carduri HAMa, după 3 luni trebuia sa țin cablul cu mâna, nu mai voia sa facă contact bine.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia dom-le orice cabul că e bun

| GabiDumitrescu a răspuns:

Auzi tu, povesti cu firme de incredere si stricatul bateriei, lol. Cablu de date sau pentru incarcare? Nu de alta, dar sintem in 2019 si daca ai ceva de transferat pe calculator de pe telefon sau invers exista frumos FTP pe telefon, merge parfum (vezi de exemplu cu CX File manager). Revenind la cabluri, ia unul SCURT si care sa duca 3A de la chinezi. Ce iei de pe Aliexpress cu 4-6 RON la noi costa cel putin 35. Uite aici un exemplu foarte ok - https://www.aliexpress.com/......61025.html

| Bizon95 a răspuns:

La micro-usb problema era ca nu faceau contact bine
la lightning puteau face scurt
la usb type-C nu am auzit de probleme
insa esti binevenit sa iei unul original ce vreo 150lei daca vrei sa fii sigur tongue

| danbnz a răspuns:

Hama

| johnbucuresti a răspuns:

Conexelectronic.ro nu vinde marfa proasta niciodata
apoi pe locul 2
conectica.ro
apoi daca chiar te tine buzunarul mergi intr-o benzinarie si cumpara cun cablu scump cel mai scump ca alea din benzinarie mol omv sunt scumpe rau si trebuie sa mearga bine ca daca sunt o caruta de bani

| StefNN a răspuns:

Cele de la baseus sunt foarte bune, cauta pe mobiledirect

| AndreiSuveranul20011 a răspuns:

Hama au încărcătoare, de o calitate foarte buna.