| osaandy a întrebat:

Am o intrebare,daca ma poate ajuta cineva, cu un Samsung Galaxy S4. Problema este urmatoarea: de doua zile cand vreau sa pornesc camera imi apare mesajul Camera Failed si gata se blocheaza timp de 10 secunde telefonul.Am incercat toate variantele gasite pe internet care ar putea rezolva problema:Factory reset si Wipe data cache.....nimica acelasi lucru.Stie cineva inca o varianta de rezolvare sau la gunoi cu el? Precizez ca telefonul nu a fost trantit si nici lovit, pur si simplu......nu mai merge.
Am mai incercat si cu un soft de pe Google Play de camera si acelasi lucru
Multumesc si va doresc o zi buna

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu pare sa fie problema de soft, mai degraba este problema fizica (camera defecta sau conexiuni intrerupte).
Du-l la un service sa-l rezolve, e mai ieftin decat sa-ti cumperi alt telefon.

| osaandy explică (pentru Bula):

Hmmmm nu prea as crede asa peste noapte sa apara probleme fizice dar...o sa incerc maine si la un service dar ma indoiesc.ms oricum de sfat.

| Bula a răspuns (pentru osaandy):

Televizorul ti se strica dintr-una sau treptat, in mai mult timp?

| osaandy explică (pentru Bula):

Si ...si.depinde.televizoarele,fata de telefoane, au si componente THT, ultimele modele nu, iar temperatura de functionare este mult mai ridicata fata de telefoane.Deci in concluzie posibilitatea ca un televizor sa se defecteze dintrodata este mult mai mare avand in vedere lipiturile reci, iar treptat uzura pieselor, socuri de curent etc.

| Betty12345678 a răspuns:

L-ai scapat de multe ori?

| osaandy explică (pentru Betty12345678):

Am scris si mai sus ca nu l.am scapat inainte de a face aceste figuri.Da ca orice om l.am scapat si eu de doua ori dar asta anul trecut.De atunci si pana acum 3 zile a mers perfect. Defectiunile fizice apar pe moment sau in maxim 2-3 luni de utilizare.L.am scapat in luna mai.