| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, am o mica intrebare trebuie sa aleg unul din urmatoarele telefoan si nu stiu care si as vrea sa va dati cu parearea despre urmatoarele:

LG optimus l9 - sigur toata lumea a auzit de firma LG, dar eu sunt interesat de optimus l9, are 4, 7 inchi camera de 5 si procesor dual core

Allview dual sim p5quad - un telefon multumitor, are 4.5 inchi, camera de 8 si procesor Cortex A7 Quad Core.

M-am uitat la review pentru toate telefoanele cat de mari sunt in mana cum se misca, functi, etc.

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Hmm, acum depinde de tine, noi nu-ti stim preferintele, totusi e bine ca intrebi care telefon sa-l alegi dintre 2 smartphone-uri asemanatoare (nu pe bune, am vazut oameni care intrebau ce sa aleaga intre iPhone5 si Galaxy S3...).

LG-urile sunt multumitoare, iar l9 este un smartphone mid-end cu ecran mare, dar Allview-ul acela este high-end (totusi are quad core), dar acum depinde de tine, de buget si ce vrei sa scoti de la telefon. Oricum, firma Allview e romaneasca si au produse ok.

| TrustMeIKnow a răspuns (pentru introduaicinumele):

De de aceea nu sunt sigur... eu doresc sa ma incadrez in suma de 1000 RON, si din tot ce am gasit pe eMAG si cel acetea 2 m-au atras deci cred ca o sa ma multumesc cu Allview, mersi de ajutor FUNDA.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| TrustMeIKnow a răspuns:

Ok am ales telefonul, acesta este: Dual-Sim Allview P6 Quad, Negru; deoarece eu il folosesc ca pe un al 2-lea 'calculator' procesorul quad core, stiu ca la intrebare am scris p5 dar acum m-am razgandit si m-am uitat la reviw-uri intre cele 2 telefoane iar cel mai recomandat a fost Allview P6.

| DarkNayker a răspuns:

Al doilea!